طرح درس زبان انگلیسی برای پیش دبستانی در مورد حرفه ها. خلاصه ای از فعالیت های آموزشی مستقیم به زبان انگلیسی “دنیای اسرارآمیز حرفه ها. یادگیری مطالب جدید

خلاصه درس باز.

موضوع: هدیه برای جانباز

(ساخت گل - میخک)

حوزه آموزشی: هنر و صنایع دستی. انجمن: تیم نمونه "ازهور".

سن کودکان: 9-11 سال.

محل برگزاری: MAUDOD DTDiM "نورهای شمالی".

نام و نام خانوادگی. معلم: اولگا نیکولاونا کونیوکوا، معلم رده اول صلاحیت.

گروه: هنری.

تمرکز: اجتماعی و آموزشی

موضوع کلاس ها : آنچه که می خواهید به؟حرفه ی آینده ی من.

هدف درس: توسعه مهارت های ارتباطی در گفتار مونولوگ و گفتگو، گوش دادن به متون در مورد موضوع.

وظایف:

1. اطمینان حاصل کنید که واژگان در مورد موضوع تقویت شده است.

2. توسعه مهارت های تک گویی و گفتار دیالوگ و درک متن در مورد موضوع درس.

3. توسعه حدس زبانی، تخیل و توجه را ترویج دهید.

4. دانش کودکان را در مورد حرفه ها گسترش دهید.

5. نگرش محترمانه نسبت به حرفه های مختلف پرورش دهید.

نوع درس: درسی در تثبیت دانش، توسعه مهارت ها و توانایی ها.

فرم درس: بازی آموزشی، درس عملی.

اشکال سازماندهی کار: جمعی، گروهی و فردی.

تکنیک ها و روش های سازماندهی: دیداری، کلامی، روش کار عملی، عناصر روش بازی، عناصر روش مسئله.

مواد آموزشی: آموزش M. Z. Biboletova "لذت ببریدانگلیسی”-5، کارت های واژگان، ویدئو “حرفه ها”. (پیوست 1)

تجهیزات فنی: کامپیوتر، تلویزیون، رسانه - دیسک با متون صوتی به زبان انگلیسی.

مراحل درس:

    مرحله مقدماتی؛

    سازمانی؛

    تکرار مطالب مطالعه شده؛

    به روز رسانی دانش؛

    مرحله جمع بندی مطالب تحت پوشش؛

    مرحله تثبیت مهارت ها و توانایی های جدید؛

    مرحله انعکاس.

پیشرفت درس.

سازمانی

با درود: عصر بخیر دانش آموزان عزیز از آشنایی با شما خوشحالم.

صحبتباافسر وظیفه:

کی امروز سر کاره؟

ظهر بخیر استاد عزیز از آشنایی با شما هم خوشحالم

من امروز در حال انجام وظیفه هستم. ص غایب است. امروز ... از .... تکلیف ما این است ....

مرحله مقدماتی

معرفیVموضوعکلاس ها.

امروز قصد داریم در مورد حرفه های مختلف و در مورد ویژگی های افراد در حرفه های مختلف صحبت کنیم.

تکرار مطالب آموخته شده

معلم پیشنهاد می کند کلمات را به زبان انگلیسی با استفاده از کارت ها، نام حرفه ها تکرار کنید:

بیایید کلمات جدید را تکرار کنیم.

بچه ها بعد از معلم کلمات جدید را می خوانند و آنها را ترجمه می کنند.

کارت های واژگان روی تخته هستند. تقویت واژگان

تمرین آوایی واژگان در موضوع درس.

به روز رسانی دانش

1 بیایید یک فیلم ویدیویی در مورد حرفه ها ببینیم.

2. معلم کارت هایی را توزیع می کند که حرفه ها را توصیف می کند.سازمان بهداشت جهانیمی داندحرفه هابهتر?

بچه ها فیلم می بینند.

بچه ها داستان های بچه ها را به صورت جداگانه می خوانند و حدس می زنند که این بچه ها می خواهند در آینده چه کسانی باشند.

2 بچه ها به صورت انفرادی کار می کنند.

ارائه فیلم. "درباره حرفه ها"

کنترل اجرا - بحث جمعی.

2. کنترل - بحث جمعی.

تکرار مطالب آموخته شده

گفتگو در مورد ویژگی های شخصیتی مورد نیاز برای مشاغل مختلف

ناهمسانحرفه هانیازویژگی های مختلف شخصیت

بچه ها جدول را پر می کنند.

سپس در پاسخ مفصل نظر خود را به زبان انگلیسی بیان می کنند.

همه دانش آموزان در بحث شرکت می کنند

مرحله جمع بندی مطالب تحت پوشش

به بچه ها وظیفه داده می شود تا محبوب ترین حرفه را در گروه خود نام ببرند. پیشنهاد میکنم بازی کنید:

بیایید ببینیم، در آینده چه خواهید بود؟

بودنجذاب.

دانش آموزان با استفاده از این شعر از یکدیگر می پرسند که می خواهند در آینده چه چیزی شوند:چیهستندشمارفتنبهبودن?”

بازی نقش آفرینی

مرحله آرامش

آاکنوناستراحت کنیم.

بیایید استراحت کنیم.

کودکان تمرینی را برای کاهش تنش عضلانی و ذهنی انجام می دهند.

تمرینات پویا

مرحله تثبیت مهارت ها و توانایی های جدید

بچه ها با دقت مطالعه می کنند و حدس می زنند که در مورد چه حرفه ای صحبت می کنیم.

خواندن متون ناآشنا با استفاده از تکنیک های "تخیل" و حدس زبانی.

مرحله انعکاس.

خلاصه کردن.

از بچه‌ها دعوت می‌شود تا برای درس بعدی ارائه‌هایی تهیه کنند و در مورد آن صحبت کنند حرفه آینده.

هنگام تهیه درس از مطالب سایت استفاده کردم: http://festival.1september.ru/articles/subjects/11

نهاد بودجه شهرداری

آموزش اضافی

مرکز فعالیت های فوق برنامه "هارمونی" در Tikhoretsk


توسعه یافته توسط:

معلم آموزش تکمیلی

بلاوینا ورا ویکتورونا

تیکورتسک

هدف: ایجاد شرایط برای شکل گیری دانش در مورد حرفه ها و نمایندگان آنها.

1. بگویید حرفه ها چیست، در مورد دامنه حرفه های مختلف، حرفه های مختلف و نمایندگان آنها را نام ببرید، ابزار کار لازم و نتایج کار هر یک از مشاغل نام برده را فهرست کنید.

2. توسعه دهید واژگانو افق کودکان

3. احترام به نمایندگان مشاغل مختلف را تقویت کنید.

پشتیبانی مادی و فنی برای درس: کارت هایی با تصاویر حرفه ها ، مجموعه ای از مطالب نمایشی با موضوع "حرفه ها" ، کارت های وظیفه با موضوع "یک حرفه را جمع آوری کنید" و "مطابقت و تکمیل".

در طول کلاس ها:

سلام بچه ها. امروز در کلاس با شما در مورد حرفه ها و نمایندگان آنها صحبت خواهیم کرد. بگو چه حرفه هایی بلدی؟

بچه ها حرفه ها را نام می برند.

هر روز با چه حرفه هایی مواجه می شویم؟

کودکان با فروشندگان، با رانندگان وسایل نقلیه، با معلمان و غیره پاسخ می دهند.

شعر در مورد حرفه ها

کاردستی چه بویی دارد؟ جیانی روداری.

هر کسی کاری برای انجام دادن دارد

بوی خاص:

نانوایی بو می دهد

خمیر و پخت.

از کنار مغازه نجار

شما به کارگاه بروید -

بوی تراشه می دهد

و یک تخته تازه.

بوی نقاش میده

سقز و رنگ.

بوی لعاب می دهد

بتونه پنجره.

ژاکت راننده

بوی بنزین میده

بلوز کارگری

روغن ماشین.

بوی شیرینی پز می دهد

جوز هندی.

دکتر عبایی -

دارویی دلپذیر

زمین سست،

مزرعه و علفزار

بوی دهقان میده

راه رفتن پشت گاوآهن

ماهی و دریا

بوی ماهیگیر میده

فقط یک سست

اصلا بو نمیده

مهم نیست چقدر بو می کنی

لوفر غنی، -

خیلی بی اهمیت

بوی میده بچه ها!

بچه ها، به نظر شما اگر مثلاً نمایندگان حرفه "پزشک" ناپدید شوند چه اتفاقی می افتد؟ (پاسخ های کودکان). اگر آشپز، معلم و غیره نبود چه؟ (پاسخ های کودکان). این بدان معنی است که ما به نمایندگان همه حرفه ها نیاز داریم و به سادگی نیاز داریم. باغبانی وجود نخواهد داشت - کسی نیست که درخت بکارد، راننده اتوبوسی نخواهد بود - باید پیاده تا محل کار برویم، نظافتچی و سرایداری نخواهیم داشت - همه جا آنقدر کثیف خواهد بود که نتوانیم مطالعه کنید و با آرامش در خیابان ها قدم بزنید. بنابراین، همه حرفه ها مورد نیاز هستند، همه حرفه ها مهم هستند! (کودکان این عبارت را چندین بار در گروه کر تکرار می کنند.)

نمایش تصاویری از مشاغل مختلف.

بچه‌ها حرفه‌ها را نام می‌برند، معلم اگر اشتباه کند اصلاح می‌کند.

کار با مواد نمایشی با موضوع "حرفه ها".

بچه ها با کمک معلم ابتدا نماینده ای از این حرفه را نام می برند، سپس ابزار او را نام می برند، سپس کاری را که انجام می دهد، سپس نتیجه کار خود را.

حالا، بچه ها، بیایید بررسی کنیم که چقدر حرفه ها را می شناسید.

معماهایی با موضوع "حرفه ها".

او استاد بسیار خوبی است

برای راهروی ما کمد لباس درست کرد.

او نجار نیست، نقاش نیست.

مبلمان ساخته شده است ... (نجاری)

قوانین راهنمایی و رانندگی

او بدون شک می داند.

او فوراً موتور را روشن می کند،

ماشین عجله دارد... (راننده)

شب تاریک، روز روشن

او با آتش می جنگد.

در کلاه ایمنی، مانند یک جنگجوی باشکوه،

به سوی آتش می شتابد... (آتش نشان)

آجرها را پشت سر هم می گذارد،

برای بچه ها مهدکودک می سازد

نه معدنچی یا راننده،

او برای ما خانه خواهد ساخت... (سازنده)

چه کسی در کشتی در حال حرکت است

به یک سرزمین ناشناخته؟

او سرحال و مهربان است.

اسم او چیست؟ (ملوان)

در واقعیت نه در رویا

او در اوج پرواز می کند.

پرواز با هواپیما در آسمان.

او کیست، بگو؟ (خلبان)

احتمالاً با او آشنایی دارید.

او از همه قوانین آگاه است.

نه قاضی، نه روزنامه نگار.

به همه نصیحت می کند... (وکیل)

سر پستش می ایستد

او نظم را حفظ می کند.

افسر سخت گیر و شجاع

او کیست؟ (پلیس)

میخ، تبر، اره،

یک کوه کامل از تراشه ها وجود دارد.

این یک کارگر است که کار می کند -

او برای ما صندلی درست می کند... (نجار)

او از همه اقوام خود دور است

کشتی ها را به دریا می راند.

کشورهای زیادی را دیده است

شجاع ما... (کاپیتان)

به طوری که یک آمبولانس با عجله از روی پل عبور می کند،

او در پایین ساپورت در حال تعمیر است.

تمام روز بارها و بارها

غواصی عمیق... (غواص)

چه کسی حرکت را کنترل می کند؟

چه کسی به ماشین ها اجازه عبور می دهد؟

روی سنگفرش وسیع

باتومش را تکان می دهد... (نگهبان)

او در برف و گرما در حال انجام وظیفه است،

از آرامش ما محافظت می کند.

مردی که به سوگند خود وفادار باشد،

به نام ... (نظامی)

ضربه زدن از زیر چرخ ها پرواز می کند،

یک لوکوموتیو الکتریکی با عجله به دوردست می‌رود.

قطار توسط راننده تاکسی هدایت نمی شود،

خلبان نیست، اما... (راننده)

بدلکاری در فیلم ها انجام می دهد

از ارتفاع به پایین شیرجه می زند

بازیگر آموزش دیده

سریع، شجاع... (بدلکار)

او یک چوب نازک را تکان می دهد -

گروه کر روی صحنه آواز خواهند خواند.

نه جادوگر، نه شعبده باز.

این چه کسی است؟ (رهبر ارکستر).

کار مستقلکودکان با کارت های کار "یک حرفه را جمع آوری کنید" و "مطابقت و تکمیل کنید".

به کودکان کارت های وظیفه داده می شود که در آن باید پازل ها را به صورت حرفه ای جمع آوری کنند و با یک مداد که حرفه و نمایندگان آن در تصویر را به هم وصل می کند یا مجموعه ای از ابزارها و غیره خطی بکشند.

یادگیری ضرب المثل ها و ضرب المثل ها در مورد کار و کار

شما حتی نمی توانید بدون مشکل از یک برکه ماهی بگیرید.

کار استاد می ترسد.

چشم ها می ترسند، اما دست ها انجام می دهند.

زمان برای کسب و کار، زمان برای سرگرمی.

کسی که کار نمی کند نباید بخورد.

طرح واقعی درس بازاین برای کودکان پیش دبستانی خوب است زیرا می توانید به راحتی برخی از قسمت های درس را با درج اشعار یا آهنگ های خود تغییر دهید.

1. شروع کلاس با درود.

آهنگ سلام (آهنگ شما که درس را شروع می کند).

معلم:
"سلام! سلام! عصر بخیر دوستان عزیزم چطور هستید؟"

فرزندان:
"خوبم مرسی." من خوب هستم ممنون."

معلم:
"بچه ها، امروز ما با یک فرش جادویی به باغ وحش می رویم، نه فقط یک فرش ساده، بلکه یک فرش افسانه ای."

2. قسمت اصلی درس.

2.1 تکرار و تقویت سازه "اسم من ... است".

معلم:
اما برای اینکه جای خود را روی فرش جادویی بگیرید، باید نام خود را بگویید. چگونه نام خود را به انگلیسی بگوییم؟»

فرزندان:
"اسم من هست..."

معلم:
بیایید هر کدام به نوبت نام خود را به انگلیسی بگوییم. شما لطفا. خیلی خوب. بنشین، لطفا."

2.2 تمرین آوایی.

معلم:
"فرش ما پرواز می کند، باد به صورت ما می وزد و سروصدا می کند"
"و اینجا ما مستقیماً در میان ابرها پرواز می کنیم و فرش در حال قدرت گرفتن است:"
"و اکنون به باغ وحش افسانه نزدیک می شویم، فرش ما می ایستد و می گوید:"
"هواپیما در حال پرواز است و وزوز می کند: [ð]"
"ماری در نزدیکی ما لغزید و خش خش کرد: [θ]"
"و آنجا زنبور روی گل وزوز می کند: [ð]"
«و مار به سوی او می‌نشیند: [θ]».

2.3 ما کلمات را در مورد "حیوانات" تکرار و تقویت می کنیم.

معلم:
بنابراین من و شما به باغ وحش افسانه ای خود رسیده ایم. بیا برویم ببینیم چه حیواناتی آنجا زندگی می کنند.
و این کیست؟ این چه کسی است؟ (ببر - ببر).

حدس بزنید کجا آن را ببینید؟
در شهر توله ببر، ببر,
یا بز کوهی؟
فقط در باغ وحش باغ وحش.

ببین کی اونجا دراز کشیده این چه کسی است؟ (شیر - شیر).
و این شعر در مورد یک شیر وجود دارد:

پادشاه جانوران - ما این را می دانیم -
به زبان انگلیسی خواهد بود یک شیر.

این چه کسی است؟ (روباه - روباه).

فلوکس معجزه گر قرمز قرمز!
روباه قرمز... روباه.

این چه کسی است؟ (قورباغه - قورباغه).

از تخت باغ، درست روی آستانه پرید
زیبایی سبز به انگلیسی... قورباغه.

این چه کسی است؟ (خرس - خرس).

خرس پای پرانتزی به سختی می تواند راه برود.
خرس عروسکی، توله خرس به انگلیسی... خرس.

این چه کسی است؟ (کروکودیل - تمساح).

حیف که نمیدونستم باهات چی رفتار کنم
تمساح. تمساح.
به او آب نبات تعارف کرد -
او از این موضوع دلخور شد.

این چه کسی است؟ (خوک - خوک).

خوک می خواهد هر لحظه بخورد،
ما به خوک می گوییم ... خوک.

این چه کسی است؟ (اسب - اسب).

من یک سوال سخت از شما می پرسم:
"اسم اسب چی بود؟" ... اسب.

این چه کسی است؟ (فیل - فیل).

دستور نزدیک شدن داده نشده است
به فیل کوچولوی من، فیل.
او به طرز وحشتناکی شیطنت می کند:
روی همه آب می ریزد.

این چه کسی است؟ (خرگوش - خرگوش).

پدربزرگ با چنگک علف ها را غارت می کند.
خرگوش ما میخواهد بخورد... خرگوش.

بچه ها بیایید ببینیم حیوانات چه رنگی هستند. چه کسی می داند خرگوش چه رنگی است؟ چگونه به انگلیسی "قورباغه سبز" می گوییم؟ در مورد اسب قهوه ای چطور؟ و خوک صورتی؟ فیل خاکستری چطور؟

آفرین بچه ها!

بچه ها، یک گنوم مهربان به نام تام در این باغ وحش افسانه کار می کند، اما او انگلیسی را به خوبی نمی داند و به کمک شما نیاز دارد. ما باید به حیوانات غذا بدهیم، آیا می توانیم آن را تحمل کنیم؟! اما برای اینکه بدانیم آیا برای همه به اندازه کافی خوراکی داریم، باید شمارش کنیم که چند حیوان در باغ وحش داریم و چند سبزیجات و میوه داریم.

آفرین بچه ها! شما کار بسیار بزرگی انجام دادید!

2.4 دقیقه تربیت بدنی(تثبیت افعال پریدن، دویدن، نشستن، ایستادن و سایر افعال).

معلم:
مدت زیادی روی فرش جادویی پرواز کردیم، مدت زیادی در باغ وحش قدم زدیم و حیوانات را شمردیم و به آنها غذا دادیم، البته خسته بودیم. بیایید به پاکسازی نزدیک باغ وحش برویم و کمی بازی کنیم.

خرس عروسکی، خرس عروسکی، فرار کن!
خرس عروسکی، خرس عروسکی، بشین!
خرس عروسکی، خرس عروسکی، برخیز!
خرس عروسکی، خرس عروسکی، بپر!

(شما می توانید افعال خود را اضافه کنید).

3. تکرار مطالب پوشش داده شده.

معلم:
بچه ها، ساکنان این باغ وحش افسانه آنقدر شما را دوست داشتند که می خواستند شعری به نام موش کوچولو و گربه کوچولو برای شما بگویند.

موش کوچولو، موش کوچولو،
خانه ات کجاست؟
گربه کوچولو، گربه کوچولو
من یک موش فقیر هستم
من خانه ندارم

موش کوچولو، موش کوچولو،
بیا خونه من
گربه کوچولو، گربه کوچولو،
من نمی توانم این کار را انجام دهم
میخوای منو بخوری

4. آهنگ "If you are happy"

معلم:
بچه ها از سفر ما لذت بردید؟ بیایید یک آهنگ برای دوستان جدیدمان بخوانیم!

5. قسمت پایانی

معلم:
بچه ها الان وقتشه که برگردیم فرش پرنده جادویی منتظر ما بوده است. لطفا در صندلی های خود بنشینید
و حالا وقت خداحافظی ماست. خداحافظ دوستان عزیزم!

اگر مطالب را جالب می دانید، آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ایرینا ولادیمیرتسوا
خلاصه داستان مستقیم فعالیت های آموزشیتوسط زبان انگلیسی"دنیای اسرارآمیز حرفه ها"

خلاصه فعالیت های آموزشی مستقیم به زبان انگلیسی.

موضوع: « دنیای اسرارآمیز حرفه ها»

هدف: در کودکان تصوری از انواع حرفه های موجود بر اساس زبان انگلیسی.

وظایف:

1. دانش موجود کودکان را در مورد موضوع تثبیت کنید « دنیای اسرارآمیز حرفه ها» .

2. در کودکان پیش دبستانی توانایی بیان منطقی افکار خود را در فرآیند ارتباط با تکیه بر دانش دستور زبان ایجاد کنیم. ساخت و سازهای انگلیسی.

3. پرورش میل کودکان به انجام مستقل و جمعی وظایف، اراده و کنجکاوی.

تجهیزات: تصاویر داستانی با به تصویر کشیدن حرفه ها, معماهای انگلیسی در مورد این موضوع« حرفه ها» ، مطالب صوتی، کتاب خانگی، کیف جادویی، ارائه.

حرکت فعالیت های آموزشی مستقیم:

معلم: صبح بخیر بچه ها! از دیدنت خوشحالم!

فرزندان: صبح بخیر صبح بخیر،

صبح شما بخیر!

صبح بخیر صبح بخیر،

از دیدنت خوشحالم!

معلم:خوب! و حال شما چطور است؟

فرزندان: ما خوبیم!

فرزندان: آره! الیزابت دوم!

معلم: درست است. درست. پس این هدیه چیست؟ این یک کتاب است! و همانطور که می دانید "کتاب بهترین هدیه است". پیشنهاد می کنم با هم به آن نگاه کنیم و از ملکه تشکر کنم! بیایید با گفتن شروع کنیم "متشکرم"بر زبان انگلیسی.

فرزندان: متشکرم!

معلم: خوب! پس پرچم کدام کشور است بر روی جلد کتاب آمده است?

فرزندان:انگلستان.

معلم: خوبه در صفحه اول پرتره ای از خود الیزابت دوم است. ورق بزنیم و بازی اینجاست! بچه هایی که نیاز دارید هر تصویر حرفه ای را با تصویر مناسب مطابقت دهید، که با آن مرتبط است. و قبل از آن ما یک بازی دیگر انجام خواهیم داد که به ما کمک می کند آن ها را به خاطر بسپاریم حرفه ها، که ما قبلاً در مورد آن می دانیم زبان انگلیسی.

چه کسی به بچه ها آموزش می دهد؟ - یک معلم.

چه کسی ترولی‌بوس را می‌راند؟ - یک راننده.

چه کسی با هواپیماها پرواز می کند؟ - یک خلبان.

چه کسی در حال پختن ناهار است؟ - آشپز.

چه کسی نامه را تحویل می دهد؟ - یک پستچی.

چه کسی در نمایشنامه بازی می کند؟ - یک بازیگر.

چه کسی به مدرسه می رود؟ - یک دانش آموز

چه کسی به ما مدل موی زیبایی می دهد؟ - آرایشگر. آفرین! همه پاسخ ها درست است. به بازی خودمان برگردیم "ارتباط تصاویر".

چه کسی خواهد بود اولین? چه کسی اولین خواهد بود؟ کوستیا، بیا اینجا، هر عکسی بگیر و به آن وصل کن به تصویر کشیدن حرفهکه به آن تعلق دارد. آفرین! دانیال، تو هم باید همین کار را بکن. (بنابراین هر کودکی).

فوق العاده! بچه ها، شما همه این کارها را انجام دادید. بیایید به ورق زدن ادامه دهیم! و اینجا؟ – پازل! اما آسان نیست پازل ها، اما از قهرمانان کارتون ها و افسانه های معروف! اولین رمز و رازاز آیبولیت و او دوستان:

«چه کسی در روزهای بیماری مفیدتر است؟

و ما را از همه بیماری ها شفا می دهد...»

فرزندان: یک دکتر.

معلم: بیا چک کنیم! درست! قهرمانان افسانه ها "سه خوکچه" موارد زیر را برای شما آرزو کرد: «میخ، تبر، اره،

یک کوه کامل از تراشه ها وجود دارد.

این کارگر است که کار می کند..."

توسط به زبان انگلیسی خواهد بود?

فرزندان: یک کارگر!

معلم: بیا چک کنیم! شما آن را حدس زدید! و لئوپولد و دوستانش این را برای شما آماده کرده اند معما: «در واقعیت، نه در رویا

او در اوج پرواز می کند.

پرواز با هواپیما در آسمان.

این چه کسی است..."

فرزندان: این یک خلبان است!

معلم: آفرین!

شخصیت های کارتونی "میکی موس" حرفه بعدی را برای شما آرزو کردم: «به من بگو کی خیلی خوشمزه است

سوپ کلم آماده می کند،

کتلت های بدبو،

سالاد، وینیگرت،

همه صبحانه ها، ناهارها؟

فرزندان: آشپز است!

معلم: آفرین! در اینجا شخصیت های کارتونی هستند "شیر شاه"این را برای شما آماده کرد معما:

"او در پست خود ایستاده است،

او نظم را حفظ می کند.

افسر سخت گیر و شجاع

فرزندان: این یک پلیس است!

معلم: کامل! بچه ها، سفید برفی و هفت کوتوله هم کنار نگذاشتند و آنها هم چیزی برای شما دارند رمز و راز: «چه کسی در کشتی می نشیند

به یک سرزمین ناشناخته؟

او سرحال و مهربان است.

اسم او چیست؟

فرزندان: ملوان است.

معلم: بازم درسته! و آخرین مورد رمز و رازاز شخصیت های کارتونی "پروستکواشینو": «قوانین راهنمایی و رانندگی

بدون شک می داند

بلافاصله موتور را روشن کنید،

او در ماشین مسابقه می دهد."

فرزندان: یک راننده.

معلم: آفرین! بچه ها، نگاه کنید! و حالا من و تو رقصنده می شویم!

و بیایید کمی برقصیم.

دقیقه تربیت بدنی

متن ترانه: «

سر، شانه ها، زانوها و انگشتان پا،

و چشم و گوش و دهان

سر، شانه ها، زانوها و انگشتان پا،

زانو و انگشتان پا.»

آفرین! بچه ها الان پیشنهاد میکنم معلم و شاگرد بشید! یکی از شما معلم خواهد بود و دیگری شاگرد. شما باید به کامپیوتر بروید و کسی که معلم خواهد بود تماس می گیرد حرفه به زبان انگلیسیو آن که دانشجو است به دنبال او می گردد. و بقیه بچه ها می گویند "آره"یا "نه"بسته به پاسخ آیا واضح است؟ واضح است؟ شروع کن کوستیا و داشا اول بیرون می آیند. Kostya معلم خواهد شد و داشا دانش آموز خواهد بود. (جفت بچه های باقی مانده به نوبت جایگزین یکدیگر می شوند).

آفرین! خوب، بیایید به هدیه خود - یک کتاب - برگردیم. از این گذشته ، ما هنوز همه آن را بررسی نکرده ایم. و در صفحه آخر، ببینید، ملکه از شما سوالی می پرسد "شما کی هستید؟" "شما کی هستید؟"به این معنی که می خواهید چه کسی شوید حرفه وقتی بزرگ شدی? ما باید به این سوال پاسخ دهیم و این کیسه جادویی، جایی که شاید آینده های شما در آن پنهان شده اند، به من و شما در این امر کمک خواهد کرد. حرفه ها. شما باید به سمت آن بروید، دست خود را در آن بگذارید و تصویر را بیرون بکشید. و ما خواهیم فهمید که در آینده چه چیزی ممکن است در انتظار شما باشد. و با استفاده از عبارت آن را صدا کنید "من یک..."شروع کنید. گلب، تو اولین نفر خواهی بود! (هر کودک به نوبت بیرون می آید و انتخاب می کند).

دختران باهوش، ما بسیار علاقه مند بودیم که در مورد آینده شما بدانیم. امیدوارم همونی که انتخاب کردی حرفهواقعاً مال شما خواهد بود!

زمان رو به اتمام است! درس ما تمام شد! و برای پاسخ های صحیح، کار فعال در کلاس، ابتکار و کنجکاوی، هدایای کوچکی از الیزابت دوم دریافت می کنید. بسیار از شما متشکرم! به زودی میبینمت!

فرزندان: به زودی میبینمت.

موضوع را مرور کنید حرفه ها? آیا برای درس حرفه ها آماده می شوید؟ این بدان معنی است که تمرینات زیر برای شما مفید خواهد بود که به لطف آنها نه تنها نام حرفه ها را به زبان انگلیسی به خاطر خواهید آورد، بلکه یاد می گیرید که چگونه توضیحات حرفه (آینده) خود را به زبان انگلیسی بنویسید.

قبل از شروع تمرینات، موارد زیر را بخوانید. تمرینات برای انجام حرفه ها به ترتیب افزایش سختی انجام می شود. در پایان پاسخ هایی برای خودآزمایی خواهید یافت.

تمرینات مربوط به حرفه ها تمریناتی برای کودکان و مبتدیان برای یادگیری زبان انگلیسی.

تمرین 1. نام حرفه ها را بخوانید و دو حرفه را که بیشتر دوست دارید دور بزنید.

  • یک دکتر - دکتر
  • یک پرستار - پرستار
  • یک راننده - راننده
  • یک کارگر - کارگر
  • یک سازنده - سازنده
  • یک فروشنده
  • یک اقتصاددان - اقتصاددان
  • یک مهندس - مهندس
  • یک زن خانه دار - خانه دار
  • یک تاجر - مرد تجاری
  • یک مرد نظامی - مرد نظامی

تمرین 2. دو لیست را با هم تطبیق دهید تا جملاتی بسازید که مشاغل خاصی را توصیف می کنند

  1. آرایشگر
  2. یک دامپزشک
  3. یک نجار
  4. آشپز
  5. یک خلبان
  6. یک مهماندار
  7. یک شبه نظامی
  8. یک راننده مسابقه ای
  9. یک پرستار
  10. معلم مهدکودک
  11. یک پیشخدمت
  12. یک دلقک
  13. یک کشاورز
  14. یک پستچی
  15. یک بانکدار
  16. یک سازنده
  1. الف) به کودکان کوچک آموزش می دهد
  2. ب) با هواپیما پرواز می کند.
  3. ج) از مسافران هوایی مراقبت می کند.
  4. د) به مردم غذا می دهد.
  5. ه) چیزهای چوبی می سازد.
  6. و) موهای مردم را کوتاه می کند.
  7. ز) اتومبیل های سریع رانندگی می کند.
  8. ح) از افراد بیمار مراقبت می کند.
  9. ط) ترافیک را تنظیم می کند.
  10. ی) در مزرعه کار می کند.
  11. ک) حیوانات بیمار را درمان می کند.
  12. ل) مردم را می خنداند.
  13. م) غذا درست می کند.
  14. ن) خانه می سازد.
  15. o) پول را می شمارد
  16. ص) حروف می آورد.

تمرین 3. به اسامی گوش دهید و بگویید این افراد چه بودند.

مثال: بتهوون - آهنگساز.

تمرین 4. الف) به لیست نگاه کنید. آیا همه کلمات را می دانید؟ تعاریف را ارائه دهید.

یک فروشنده

افسر پلیس

ب) کدام یک از اینها در واقع حرفه نیستند (4)؟

ج) زیر شغل هایی که فکر می کنید هیجان انگیز هستند خط بکشید.

دور کارهایی که هرگز دوست ندارید انجام دهید حلقه بزنید.

دور مشاغل پردرآمد قرار دهید.

کارهایی را که فکر می کنید کسل کننده هستند خط بزنید.

کارهایی را که فکر می کنید در آنها خوب هستید علامت بزنید.

د) کدام مشاغل از لیست با این تعاریف مطابقت دارند؟

  1. - فردی که آزمایش می کند.
  2. - کسی که در کشور با حیوانات یا گیاهان کار می کند.
  3. - شخصی که در رستوران آشپزی می کند.
  4. - شخصی که از چوب چیزهایی می سازد.
  5. - شخصی که در بیمارستان به پزشک کمک می کند.
  6. - شخصی که کارهای اداری انجام می دهد، مانند تایپ نامه، پاسخ دادن به تماس های تلفنی و غیره.

ه) 3 تعریف دیگر از مشاغلی که افراد انجام می دهند بنویسید. کار گروهی. آیا همکلاسی های شما می توانند مشاغل را حدس بزنند؟

تمرین 5. جملات را با نام حرفه یا فعالیت کامل کنید.

کسی که برای روزنامه می نویسد روزنامه نگار است.

  1. پزشکی که دندان ها را درمان می کند ...
  2. کسی که نقاشی می کشد...
  3. شخصی که کاغذ تایپ می کند ...
  4. فردی که در زندگی عمومی شرکت می کند…
  5. دانشمندی که ساختار مواد را مطالعه می کند ...
  6. دانشمندی که ساختار موجودات را مطالعه می کند ...
  7. کسی که کتاب می نویسد...
  8. فردی که در مورد شغل خود اطلاعات زیادی دارد ...

تمرین 6. فهرست مشاغل سیرک را بررسی کنید. آنها را ترجمه کنید و بگویید کدام یک را بیشتر دوست دارید و چرا.

آکروبات، دلقک، جادوگر، رام کننده، استاد حلقه، اسب سوار، آتش خوار، مدیر، نوازنده، وزنه بردار، جهنده، رقصنده

تمرین 7. نام پنج شغلی که افراد انجام می دهند را بنویسید:

  • داخل ساختمان،
  • در هوای آزاد،
  • با دستانشان
  • با کمک کامپیوتر،
  • با استفاده از یک خودکار

تمرین 8. نام حرفه هایی که با کلمات مرتبط هستند را بنویسید.

مثال: علامت - معلم

تمرین 9. نام مشاغل و حرفه ها را از کلمات انگلیسی داده شده بسازید. ترجمه ممکن است در انجام آن به شما کمک کند.

  1. ساخت (سازنده) ____________
  2. موسیقی (نوازنده) ____________
  3. استخدام (کارفرما، کارمند) الف) ____________ب) ____________
  4. تاریخ (تاریخ) ____________
  5. زیست شناسی (زیست شناس) ____________
  6. اختراع (مخترع) ____________
  7. حساب (حسابدار) ____________

تمرین 10. از کادر، نام های خنثی از نظر جنسیت را برای حرفه های داده شده انتخاب کنید.

حامل پست، نماینده کنگره، فروشنده (2)، بار، افسر پلیس (2)، مهماندار هواپیما، رئیس، آتش نشان، مدیر بازرگانی (2)

  1. رئيس هیئت مدیره _____________________
  2. تاجر _____________________
  3. تاجر ____________________
  4. مامور پست _____________________
  5. مهماندار ____________________
  6. پلیس زن _____________________
  7. پلیس ____________________
  8. فروشنده ____________________
  9. فروشنده خانم _____________________
  10. بارمن ____________________
  11. مامور اتش نشانی _____________________
  12. نماینده کنگره ____________________

پاسخ ها:

1 – f، 2 – k، 3 – e، 4 – m، 5 – b، 6 – c، 7 – i، 8 – g، 9 – h، 10 – a، 11 – d، 12 –l، 13 – j، 14 - p، 15 - o، 16 - n.

  1. شاعر / نمایشنامه نویس / نمایشنامه نویس
  2. دانشمند
  3. روسای جمهور
  4. خواننده ها
  5. کارآگاهان
  6. چاپگر
  7. ملوانان
  8. خلبانان آزمایشی
  9. دروازه بان

ب) تاجر، خانه دار، دانشجو، مسافر.

د) الف) دانشمند، ب) کشاورز، ج) آشپز، د) نجار، ه) پرستار، و) منشی

پاسخ های ممکن:

1 دندانپزشک، 2 نفر نقاش، 3 تایپیست، 4 نفر سیاستمدار، 5 نفر شیمیدان، 6 نفر زیست شناس، 7 نفر نویسنده، 8 نفر حرفه ای

آکروبات، دلقک، جادوگر، مربی حیوانات، استاد حلقه، سوارکاری، آتش خوار، مدیر، نوازنده، وزنه بردار، جهنده، رقصنده

  1. سازنده 2. نوازنده 3. الف) کارفرما; ب) کارمند 4. مورخ 5. زیست شناس 6. مخترع 7. حسابدار

پاسخ ها: 1. رئیس 2. اجرایی تجاری3. مدیر بازرگانی 4. حامل پست 5. مهماندار هواپیما 6. افسر پلیس 7. افسر پلیس 8. فروشنده 9. فروشنده 10. بار شخص II. آتش نشان 12. نماینده کنگره

با دوستان به اشتراک بگذارید یا برای خود ذخیره کنید:

بارگذاری...